سوالات متداول پرسیده شده

 • چرا کندل ؟

  کندل با استفاده از هوش مصنوعی ، کلیه مراحل تحلیل تکنیکال ، فاندامنتال و فیلتر که برای رسیدن به سهام و یا اوراق بهادار باید به صورت دستی انجام داد را به صورت کاملا خودکار انجام می دهد و سهام های مد نظر شما را نمایش و تحلیل میکند.

 • کندل چه کمکی به شما می کند ؟

  اگر در بازار سرمایه فعالیت می کنید و از مشاهده دائم نماد های بورسی خسته شده اید ، اگر کارمند هستید و زمان تحلیل کردن ندارید ، اگر دوست دارید وارد بازار سهام شوید ولی نیاز به راهنمایی و مرجع تست تحلیل هایتان دارید ، کندل می تواند بهترین گزینه برای کمک به شما باشد . یادتان باشد این روزها افرادی از بازار سرمایه سود می برند که ابزار و مشاوران بهتری داشته باشند ، کندل هم نقش ابزار شما را برای رسیدن به معدن طلا بازی میکند ، هم دستیار باهوش و تیزبین شما می باشد که کوچکترین تحرکی در بازار سهام را به شما اطلاع می دهد.

 • چگونه از قابلیت های کندل یار استفاده کنم ؟

  در بخش کندل یار یا به عبارتی بازوی تحلیل تکنیکال اپلیکیشن کندل - امکان استفاده از حداکثر ۱۵ تا از برترین ابزارهای تحلیل تکنیکال رو در اختیار شما قرار می دهد که برخی از آن برای اولین بار بصورت آنی و در زمان بازار قابل استفاده می باشد . از جمله ، ابزار موج شماره الیوت ویو ، خطوط فیبوناچی ، استفاده از استراتژی تایم فریم های چندگانه و الگوهای هارمونیک . کافی است دیده بان ساخته شده خود را انتخاب کنید و با انتخاب ابزارهای مد نظر تحلیل تکنیکال نماد خود را ببینید . این امکان برای شما فراهم شده که برای هر ابزار ، تایم فریم جداگانه ای را بررسی نمایید . این قابلیت نیز برای اولین بار در یک اپلیکیشن تحلیلی ارایه شده است . درصورتی که دیده بانی برای خود نساخته اید ، بصورت پیش فرض همه نمادها به ترتیب حروف الفبا ، با سه ابزار -------- در تایم فریم روزانه برای شما نمایش داده می شود . قدرت سیگنال خرید و فروش نیز با نوار سبز و قرمز موجود در روبروی هر نماد قابل مشاهده است .

 • چگونه از قابلیت های کندل کاو استفاده کنیم ؟

  تحلیل بنیادی روشی برای تعیین ارزش واقعی یا ذاتی سهام است. کندل کاو سهام هایی را جستجو می کند که در حال حاضر با قیمت هایی بالاتر یا کمتر از ارزش واقعی خود معامله می شوند .کافی است در بخش سرچ نماد سهم مدنظر خود را تایپ نمایید و ارزش واقعی سهام مذکور را با محاسبه EPS forward و P/E forward مشاهده نمایید . در بخش کندل کاو در حال حاضر ارزش ذاتی ۱۰۰ نماد برتر بازار قابل محاسبه و ارایه می باشد .

 • چگونه از قابلیت های سرنخ استفاده کنیم ؟

  در بخش سرنخ کل سهم های موجود در بازار با ابزارهای انتخابی شما رصد می شود و نتیجه به شما نمایش داده می شود . در اینجا شما می توانید برای ابزارهای خاصی همچون الیوت ویو ، الگوهای هارمونیک و خطوط فیبوناچی جزییات تخصصی هر یک را نیز اضافه کنید . از جمله نوع دوره و شماره موج در امواج الیوت یا نوع الگوی کندل استیک مد نظر مثل hanging man . در بخش سرنخ همچنین می توانید با انتخاب گزینه dual time frame از استراتژی تایم فریم های چندگانه نیز برای هر ابزار بهره مند شوید .

 • فرق تحلیل تکنیکال و فاندامنتال چیست ؟

  در تحلیل تکنیکال به زبان بسیار ساده با بررسی روند نواسانات قیمت سهم در گذشته می توان قیمت سهم را در آینده پیش بینی کرد . در این روش تحلیلگران با نمودارها و فرمول های ریاضی به تحلیل روند گذشته سهم می پردازند و پیش بینی هایی ارایه می کنند . اما در تحلیل فاندامنتال با توجه به عوامل موثر در ارزش ذاتی سهم نسبت به خرید یا فروش سهم اقدام می شود . در الیکیشن کندل در بخش سرنخ و کندل یار می توانید از ابزارهای تکنیکال و در بخش کندل کاو از تحلیل فاندامنتال بهره مند شوید .

 • بهترین ابزاری که می توانیم در سرنخ یا کندل یار از آن استفاده کنیم کدام است ؟

  انتخاب کلمه بهترین برای استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال (اندیکاتور ، اسیلاتور و یا استراتژی ) کار درستی نیست و باید بدانیم هر کدام از این ابزارها با چه الگوریتمی به تحلیل قیمت سهم می پردازند . لذا بهتر است ابتدا کمی اطلاعات در خصوص هر یک از این ابزارها کسب کنیم . بطور کلی ابزاهای تحلیلی به روند دوست و غیر روند دوست تقسیم می شوند . به عنوان مثال اندیکاتور ایچیموکو یا RSI روند دوست و الگوهای هارمونیک غیر روندی هستند . برای توضیح هرکدام از این ابزارها می توانید به بخش آموزش سایت کندل مراجعه کنید . البته در اپلیکیشن کندل ما خیلی از این قدم ها را برای شما برداشته ایم و مثلا تنها با انتخاب گزینه خرید یا فروش در بخش سرنخ همه این تحلیل ها را خودمان برای شما انجام داده ایم و شما نتیجه را مشاهده خواهید کرد .

 • آیا می توانم چند بار در آزمون ریسک پذیری شرکت کنم ؟

  بله . بطور کلی معمولا همه آزمون هایی که با شرایط روحی افراد مرتبط باشد در زمان های مختلف می تواند نتایح مختلفی به ارمغان بیاورد لذا در اینجا نیز این امکان برای شما فراهم شده تا بتوانید در برهه های مختلف ، میزان ریسک پذیری خود را محک بزنید . بد نیست بدانید آزمون ارایه شده در اپلیکیشن کندل از آزمون های بین المللی الگو برداری و با استاندارهای سرمایه گذاری فرهنگ ما مطابقت داده شده است .

 • بهترین تایم فریم انتخابی کدام است ؟

  انتخاب تایم فریم می تواند متناسب با بودجه شما و استراتژی های سرمایه گذاری کوتاه مدت یا بلند مدت شما انتخاب شود . همچنین استفاده از تایم فریم ها در بازاهای مختلف متفاوت است به عنوان مثال در بازار فارکس استفاده از همه تایم فریم ها متداول است اما در بازار سرمایه ایران به دلیل تفاوت در نوع بازار بهترین تایم فریم می تواند ۱ یا ۴ ساعته و بازه روزانه باشد . به صورت کلی رایج ترین بازه های زمانی استفاده شده ۵ و ۱۵ر دقیقه ، ۱ و ۴ ساعته و بازه روزانه می باشد . پس قبل از انتخاب تایم فریم مد نظر ، استراتژی سرمایه گذار خود را مشخص کنید .

 • در بخش کندل یار چند اندیکاتور می توانم انتخاب کنم ؟

  تعداد اندیکاتورهای انتخابی به اندازه انتخاب ابزارهای مناسب در کنار هم اهمیت ندارد . لذا بهتر است در ابتدا بدانیم کدام ابزارها را نباید با هم استفاده کرد و یا بهتر است کدام ابزارها را با هم استفاده کرد . بطور کلی متناسب با اشتراک کندلی که در اختیار دارید می توانید از بخشی یا همه ابزارها استفاده نمایید . برای اطلاع از جزییات به بخش انواع اشتراک مراجعه نمایید .

پاسخ خود را نیافتید؟

چنانچه سوال خود را در بین سوالات بالا پیدا نکردید، می توانید از طریق فرم زیر سوال خود را برای ما ارسال کنید. همکاران ما در اولین فرصت ممکن پاسخ شما را ارسال خواهند کرد.

  با ما در ارتباط باشید